top of page

53. Pomáhat zvířatům #POMAHAMSMARVELEM


Ahoj!


Musím vám povědět, jak vznikl projekt #POMAHAMSMARVELEM


Za poslední měsíc jsem zkusila u Marvela úplně odbourat vodítko, a snažila se docílit toho, aby Marvel chodil u nohy úplně automaticky. Fakt se mi to docela povedlo. Jsem na Marvela hrozně pyšná, protože už mu nedělají problém ani holubi, a těch je v Praze fakt požehnaně. Jednou jsme šli s Marvelem po ulici, byli jsme kousek od Anděla, a Marvel mi najednou odběhnul. Hrozně jsem se lekla, chtěla jsem na něj zařvat, ale Marvel se pár metrů přede mnou zastavil u bezdomovce s pejskem, lehl si před ně, a ani se nehnul. Šla jsem k němu a řekla mu, že odcházíme. „Marve, k noze! Marvel! Jdeme!“ Marvel mě vůbec neposlouchal, a jen ležel před pánem a psem. Když jsem došla úplně k němu, a chtěla ho chytit za obojek, otočil se na mě, a podíval se na mě takovým pohledem, který mi chtěl něco strašně moc říct. Z toho pohledu mě zamrazilo, a projel mnou fakt divný pocit. Díval se na mě těmi svými neskutečnými očky, kňuknul, a otočil se zpátky na pána a psa. Vytáhla jsem Marvelovy dobrotky, a spolu s pár stovkami jsem je dala bezdomovci. Marvel se postavil, zařadil se k mojí noze, a odešli jsme. Celou cestu domů jsem přemýšlela nad tím, co se vlastně stalo. Marvel mě přinutil, abych udělala něco hezkého pro pejska a jeho pána. Vzpomněla jsem si, že jsem si kdysi vymyslela takový maličký projekt na pomoc útulkům, ale nikdy jsem to pořádně nezačala řešit, a nedotáhla to do konce. Přišla jsem odpoledne domů a rozjela projekt #PomahamSMarvelem.

Chápejte, byla jsem na dně, potřebovala jsem se odreagovat, a udělat pro někoho něco dobrého, je ten nejlepší lék na depku. Teda alespoň pro mě. Vždycky mě to hrozně zahřeje u srdce. Měla jsem úplně všechno v hlavě, jak to bude fungovat, takže pro namotivování mé ztrápené duše stačila jen věta: „Lůco, to je ten nejlepší nápad, který jsem od tebe za poslední dobu slyšel.“ Protože já totiž za poslední dobu jen roztřískala všechny skleničky, zhubla 7kg, a mé nápady byly typu: vdám se za svého psa, půjdu na umělé oplodnění a budu vegan. (Ha, ha, ha, teď se máte smát!)

Jako vždycky, jak to v mém životě chodí, kolem mě se najednou objevila spousta lidí. Chtěli mi pomoct a chtěli můj projekt podpořit. Zasedla jsem ke stolu a navrhla si obrázek, který by měl být charakteristický pro tento projekt. Já jsem hotový Pablo Picasso! Vidíte toho yodu? A co říkáte, na ty ocásky?

Báječná Irča, na instagramu jako @dobrodruzny.hrnek, mi podle mého příšerného obrázku, nakresleného na obálce, udělala grafiku, která je dle mého názoru úplně dokonalá!! Navíc teda nakreslila 5 hrnečků, které věnovala pejskům, takže šup -> tady si koupíte plecháček. Je jich pouze pět, tak se o ně prosím nepoperte!

Má boží kamarádka, majitelka firmy Drexiss, mi natiskla krásné čelenky a nákrčníky, které jsou jedním slovem fakt BOŽÁCKÝ! Jestli jste to slovo nikdy neslyšeli, nedivte se, je totiž moje! Já mám úplně jasné, jaké ČELENKY budu nosit celou zimu. NÁKRČNÍKY jsem nikdy neměla moc ráda, ale tyhle zateplené od Drexiss jsou za mě úplná topka. Příjemný materiál a hlavně drží na nose.

Další poděkování patří Sandře, která vlastnoručně nakreslila plátěné tašky. Každá taška je originál. Plátěné tašky najdete tady. Na instagramu ji najdete jako @madebysk.cz

V neposlední řadě si na mém obchodě můžete objednat mou knihu s věnováním, a pokud byste měli extra peníze, nebo byste chtěli více než hodně podpořit zvířátka, tak si můžete taky koupit knížku spolu s posezením u kávy nebo čaje se mnou a Marvelem, nebo s námi můžete vyrazit na pořádný výlet do hor.

Cokoliv si na eshopu koupíte, celá částka poputuje do útulků, všechny náklady jsou za mnou – i když musím říct, že jich zase tak moc nebylo, vzhledem k tomu, jak láskyplní a báječní lidé tyto věci tvořili se mnou. Děkuji ještě jednou! Poslední díky patří panu Skialpinistovi aka mému spolubydlícímu Martinovi, který mi za víkend zprovoznil tento eshop.

Kam všechny peníze poputují, budeme ještě projednávat na mém instagramu, ale kdybyste pro mě měli tipy, kde by byly nějaké peníze zapotřebí, budu moc ráda. Mám už vytipovaných pár útulků, ale uvidíme, kolik se vybere penízků.

Rok 2020 byl zvláštní rok, pro některé rokem lepším, pro některé rokem horším. Přála bych vám všem, abyste si užili Vánoce 2020, a s úsměvem se těšili na rok 2021. Nikdy prosím nezapomínejte, že to co dáváte, se vám vždycky stonásobně vrátí. Zkuste udělat nějaký dobrý skutek, buďte milí, usmívejte se, a uvidíte, že se všechno k dobrému obrátí.

S láskou,

Lůca a Marvel


EDIT 18.12.2020


Náš malý projekt s Marvelem měl větší úspěch, než jsme si kdy dovedli představit. Pomalu se slzami v očích bych vám ráda řekla, že jste všichni báječní úžasňáci! ❤ Dali jste společně dohromady 110.410 Kč, což je prostě překrásné! Ať už jste si zakoupili v posledních týdnech cokoliv, jste moji hrdinové! 😍 Ukázali jste mi, že když se spojí dobří lidé, dokážou nádherné věci. A takové lidi mít kolem sebe je jako vyhrát v loterii. Mám štěstí 🍀 A i když mě to stálo hodně bezesných nocí (zabalit 160 balíčků je fakt sranda!) a docela dost nervů s Českou poštou, tak slibuju, že to nebyla poslední akce, kterou si Marvel vymyslel! 😍 Je to moje láska a já jsem na něj neskutečně pyšná. Byl to malý projekt jednoho obrovského srdce. A já mám to štěstí, že se vedle něj můžu každý den probouzet. Mám psa, který nemyslí jen na sebe.


Pečlivě jsme vybrali útulky po celé republice a rozdělili jsme mezi ně vybrané peníze - každému útulku šlo 15 000 Kč


1, Útulek Tibet

2, Teplické kočičky

3, Toulavé tlapky

4,Čtyřlístek pro hafany

5, Zastavme utrpení

6, Dog Point

7, Voříškov

a za zbytek peněz jsme nakoupili dárky pod stromeček pro jednotlivé kočičky na akci Kočičí přání.


Ještě jednou moc děkujeme!

Lůca a Marvel
Comments


bottom of page