top of page

Být fitneska

Tohle je nejvtipnější a nesmutnější příběh mého života a celého mého bucket listu. Když jsem si do bucket listu napsala položku zaběhnout půlmaraton, tak jsem začala tak nějak lehce běhat. Pak jsem to ale začala brát trochu vážněji – rozhodla jsem se, že trochu zhubnu, budu cvičit a že to bude super!!


K mému neštěstí se ke mně přidala Michi. Chodily jsme spolu běhat, cvičily jsme a sestavovaly jsme si jídelníčky! Pak jsme si objednaly suplementy! Proteiny a spalovače! Bože, vidím to jako dneska, když jsme si na recepci na koleji vyzvedávaly obří balík z fitness shopu. Připadaly jsme si jako body kulturistky! Jenom při pohledu na kouzelnou krabičku se spalovačem jsme byly o 5kg tuku lehčí. Jeden pohled na protein nám přidal 15kg svalů! Víte, co na tom bylo asi nejlepší? Že jsme si objednaly protein s cookies – a podle mě to byla nejchutnější věc, kterou jsme měly v jídelníčku. Vždycky když jsme šly do školy nebo do centra, tak jsme si natrhaly listy zelí a jedly to po cestě – jakože nás to zasytí. A mrkev! To byl můj nejlepší kámoš! Samozřejmě za účelem zhubnutí jsme vyzkoušely všechny internetové diety! Tukožroutská polívka zní skvěle ne? Podle mě je tahle polívka prvním krokem k bulimii – zaručeně se z ní totiž pozvracíte.


Michi se pak trhla a přestala jíst listy a nechala si sestavit jídelníček od kamaráda. Já neměla kamaráda, který by mi něco takového sestavil, tak jsem se vrhla na sacharidové vlny! Podle mě neúčinnější dieta, při které sice sem tam omdlíte, ale vážně začnete hubnout! Spočívá v tom, že si počítáte sacharidy, co denně sníte a první den máte třeba 0-50 sacharidů, druhý den 100, další 150, pak 200 a pak zase nulu. Záleží to jenom na vás, jak si vlny upravíte. Počet sacharidů a bílkovin si vypočítáte podle vaší váhy – na internetu je spousta článků. Tahle dieta mi dala hodně – naučila jsem se, co jsou sacharidy, a byla jsem protivnější, než je u mě obvyklé. Když celý den jíte ryby a vajíčka a třesete se na to, že bude moct sníst jeden piškot, tak váš život dostane úplně jiný rozměr.


Bože kéž by to bylo všechno! Ale já se normálně podle mě sedřela z kůže. Začala jsem cvičit se Shaunem T – jeho program INSANITY. Znáte? Doporučuju! Naprosto dokonalý svalnatý černoch, který na vás v jednom kuse řve: „YOU CAN DO IT!“ Chvíli jsem ho podezřívala, že propaguje Nike. Koupila jsem si Nike mikinu. A pak kalhoty. Product placement funguje. Když jsem si dala první video se Shaunem, tak jsem jela na 150%! Skákala jsem jak koza na pokoji na koleji a bylo mi úplně fuk, co si myslí lidé pode mnou. Druhý den jsem se probudila a myslela jsem si, že jsem mrtvá. Necítila jsem tělo! Sedla jsem si na postel, chtěla jsem si dojít pro vodu, a když jsem se postavila, tak jsem spadla na zem. Neudržela jsem se na nohách. Prostě jsem ležela na zemi a nemohla se zvednout. Po třech dnech ležení v posteli jsem se dokázala pořádně postavit na nohy a mohla jít na druhé video. Po dvou měsících se Shaunem jsem podle mě vypadala skvěle! Nabrala jsem hodně hmoty a dost jsem zhubla.


Program Insanity je za mě skvělý! Ale nesmí se to přehánět. Musíte pořádně jíst! Když mně Shaun T už nestačil, protože jsem potřebovala závaží, tak jsem si koupila permanentku do fitka a trávila tam každý den! Každý den!


Shrnuto podtrženo, můj den vypadal tak, že jsem se ráno vzbudila, dala si banán, šla na půl hodiny běhat, po návratu jsem si udělala protein, pak vajíčka bez soli, šla jsem do školy, pak jedla suché kuřecí maso, listy salátu a mrkev, pak hodinka se Shaunem T, večer ryba a před spaním odtučněný tvaroh. V lepší dny jsem jedla i rýži. To je život! Ale kupodivu mě to hodně bavilo – ze začátku.


A to není všechno! Vrchol všeho přišel, když jsme se s Michi šly jednou projít do Kunratického lesa a narazily jsme na takový salón … ehm … za tohle se hodně stydím, ale cítím potřebu se o to podělit. Estetický salón nebo něco takového. Na okně bylo napsáno, že dělají kryolipolýzu – zmrazí vám tuk a ten tuk pak odejde. Je mu zima, tak to zabalí a jde. Bože to byl takový trapas! Suverénně jsme vešly dovnitř a ještě suverénněji jsme řekly: „Dobrý den, my bychom se chtěly objednat na odstranění tuku kryolipolýzou!“ Moc milá paní si nás sjela od hlavy k patě a řekla „Kde?“ Obě jsme naráz řekly: „Na břiše!“ Polkla a zeptala se, kolik nám je. Pak nás vzala do místnosti, kde se tahle procedura provádí a požádala nás, abychom si vyhrnuly trička. Já když si to teď vybavím, tak rudnu a směju se nad naší debilitou! Paní se snažila nahmatat nějaký tuk, ale nešlo jí to. My tam neměly nic, co by do toho přístroje šlo nasát! Jakože vůbec nic. Pomalu se nám rýsovaly buchty na břiše a nikde žádný tuk. Podle mě se jí tohle ještě nestalo. Řekla nám, ať si jdeme zaběhat a přijdeme, až budeme vážit 100kg.


Holky! Poslouchejte mě. Všechny jste krásné, pokud se tak cítíte! Nikdy v životě nehubněte jenom proto, že vám někdo řekl, že byste měly! Pokud se cítíte dobře a jste samy se sebou spokojené, tak si to užívejte! Pokud se budete pořád dívat kolem sebe, jak vypadají ostatní, a budete se srovnávat, tak vám to štěstí nikdy nepřinese. Mně to štěstí nepřineslo. Mí kamarádi mě nesnášeli jako hubenou krávu – šli jsme na náš každoměsíční sraz na pizzu a já si dala salát bez zálivky a pila vodu. Přestala se mnou být zábava a vyslechla jsem si, že jsem protivná a že mě nezajímá nic jiného než cvičení. A byla to pravda. Neměla jsem jiné zájmy. A pak jsem si uvědomila, že už to nedělám kvůli sobě, ale kvůli tomu, abych vypadala jako ty hubené holky z fitka. Chtěla jsem se líbit klukům, kteří do fitka chodili. Už to nebylo o mně, ale o ostatních! A došlo mi to! Proč se snažím vypadat lépe pro někoho jiného?


Momentálně vážím o 10kg více, než když jsem dělala tyhle blázniviny a jsem mnohem šťastnější! Nechodím každý den do fitka – jenom občas. Lozím po horách, chodím na dlouhé procházky a po večerech jím čokoládu a pizzu. Směju se mnohem častěji a je se mnou prý zase sranda! Mám velký zadek a miluju ho! Jsem na něj pyšná, protože na něm jde vidět, že na sobě nešetřím. A jediný challenge je najít někoho, kdo ho bude taky milovat! Ale kvůli nikomu se ho už zbavovat nebudu!


Ahoj. Jsem Lůca. Jsem veselá a poslední 3 roky jedu objemovku.

Opmerkingen


bottom of page