top of page

Hallstatt

Vždycky jsem slýchávala o tomhle nádherném městečku, které se nachází v Solné komoře v Rakousku. Fotky z města mě naprosto okouzlily! Takže jsem hned tohle UNESCO město napsala na svůj bucket list. Domluvily jsme se s Michi, že tam spolu o prodlouženém víkendu zajedeme. Nějak se to zkomplikovalo a nakonec jsme strávili naprosto skvělou dovolenou v Krkonoších. Hallstatt se nekonal.


25. 11. 2017 jsem se s kamarádem rozhodla jet do Rakouska na Kaprun si na 4 dny zasnowboardovat. Jeden den nám sněžilo tak, že jsme vůbec neviděli na cestu a strávili jsme docela velkou část dne na teplém čaji v hospodě. Základem jsou samozřejmě dobře udělaná selfíčka!Druhý den jsme měli konečně hezké počasí a jezdili celý den! Hrozně jsme si to užili. Naposledy když jsme spolu s Davidem byli na horách, tak si rozseknul hlavu o lanovku, tak jsem čekala, co se stane tentokrát. K mému zklamání vůbec nic! Naprosto dokonalý den!Večer jsme se dívali na předpověď počasí na další den a vypadalo to bídně. Vzhledem k tomu, kolik stály skipasy, jsme se rozhodli, že pojedeme domů. Ale moc se mi nechtělo. Koukala jsem na mapu, co bychom mohli dělat a pak jsem to uviděla – Hallstatt – kousek od nás! Plán byl naprosto jasný! Jedeme do Hallstattu! A přesně jak jsem si myslela – krásné město s kouzelnou atmosférou! Dovedu si představit, že bych v Hallstattu strávila zbytek svého života. Chodila bych okolo Hallstattského jezera, lozila na hory, jezdila lyžovat na Dachstein a můj život by byl pohádka!


Tohle město mě vážně očarovalo! Byly to obyčejné domy a nějaký kostel, ale všechny působilo tak záhadně spolu s horami a jezerem! Internety a instagram nikdy nelžou!A když si dáte asi půlhodinou procházku, tak přes stezku Sky walk dojdete na místo, kde by milovníci přírody a hor jako jsem já, chtěli vyskočit radostí z kůže!Comments


bottom of page